Ana Sayfa Haberler Rusya ABD ile ilişkileri düzeltmek için Hollywood yıldızı Seagal’i görevlendirdi

Rusya ABD ile ilişkileri düzeltmek için Hollywood yıldızı Seagal’i görevlendirdi

818
0
Rusya ABD ile ilişkileri düzeltmek için Hollywood yıldızı Seagal’i görevlendirdi

Aksiyon filmlerindeki rolleriyle tanınan Steven Seagal, Rusya tarafından Amerika Birleşik Devletleri ile 2016’dan beri gitgide bozulan ilişkileri düzeltmekle görevli ‘özel temsilci’ olarak atandı.

Rus Dışişleri Bakanlığı’nın resmi Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklamada Seagal’ın insani yardım kapsamında ABD-Rusya ilişkilerini geliştirmekle görevli olacağı belirtildi. Oyuncunun, ayrıca, “kültür ve gençlik” alanında da işbirliği için çalışacağı söylendi.

Yeni atandığı görev için Seagal’a herhangi bir ödeme yapılmayacağının altı çizilirken, ‘özel temsilcilik’, ABD’nin sahip olduğu ‘iyi niyet elçiliği’ne benzetildi.

ABD doğumlu olan ve ileri derecede Uzak Doğu sporları ustası olan aktör, 80’ler ve 90’larda rol aldığı filmlerle tanınıyor. Vladimir Putin’e verdiği destekle daha önce gündeme gelen Seagal, 2016’da Rus vatandaşlığına geçmişti.


Kaynak: Euronews
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikSuudi Arabistan Kanada büyükelçisini istenmeyen adam ilan etti, ticari ilişkileri dondurdu
Sonraki İçerikÖzel sektör işverenleri zorunlu BES sistemine zaman sisteme katılacaktır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz