Ana Sayfa Vergi Portekiz’den elde edilen kira gelirleri nasıl vergilendirilir?

  Portekiz’den elde edilen kira gelirleri nasıl vergilendirilir?

  132
  0

  Türkiye’de vergi mükellefi olan avukatlık faaliyeti olan mükellefim Portekiz’de ofis aldı ofisin kirası avukatın Türkiye’deki hesabına gelmektedir. Türkiye’deki vergi durumu nasıl olacak orda ödediği vergileri Türkiye’de mahsubu nasıl yapacağım?

  Mükellefin yurt dışında elde ettiği kira geliri Türkiye’deki Yıllık beyanname ile beyan edilir. İlgili ülkede ödenen vergi var ise mahsup edilir (vergi ödeme belgesi ile tevsik olunur.) Ayrıca iki ülke arasındaki ÇVÖA bakılıp kira gelirinin vergileme hakkının hangi ülkede olduğuna da bakılmalıdır?

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik29 Yaşını doldurmadan iş yeri açan kişiler genç girişimci istisnasından kaç yıl yararlanır?
  Sonraki İçerikŞüpheli alacak için alınan faiz için KDV hesaplanır mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz