Ana Sayfa Ülkeler Pazar Erişimini ve Yatırımları Artırmak için Pence Japonya Görüşmelerini Başlattı!

Pazar Erişimini ve Yatırımları Artırmak için Pence Japonya Görüşmelerini Başlattı!

1373
0

Beyaz Saray’ın, ABD ürünlerine Japonya’nın kapılarını açmak ve ABD’de altyapı projeleri için Japon yatırımlarını çekmek amacıyla başlattığı program dâhilinde ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in, Japonya Başbakan Yardımcısı Taro Aso ile Tokyo’da Salı günü görüşmesinin ardından umutlu olduğu bildirildi.

Aslında ABD Başkanı Donald Trump’ın göreve başladıktan sonra 10 ülkeli Trans-Pasifik Ortaklığı (TPP) ticaret sözleşmesini kısa bir süre önce öldürmesine rağmen, bölgedeki ABD ticaretini artırmayı amaçlayan bu gezide Tokyo, Pence’in Asya’daki 10 günlük turunun ikinci durağı olmuştur.

ABD mallarının yurtdışında daha fazla satılması imkânlarını artırmak ve Japonya gibi ticaret açığı verdiği ülkelerle dış ticaret açığını azaltmak amacıyla bu çalışmaların başlatıldığı bildirilmiştir. ABD-Japonya dış ticaret dengesinde Japonya 2016 yılında 69 milyar dolarlık dış ticaret fazlası vermiştir.

Kaynak: Techcrunch

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikKonut Kapıcı Ücreti, Ücret Avanslarında Ve Harcırah Ödemelerinde Damga Vergisi Kesilir mi?
Sonraki İçerikLitvanya’da Amerikan Hollister Firması Fabrika Kuruyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz