Ana Sayfa Özel Sigorta Otomatik Katılımlı BES’e Geçiş Nasıl Olacak?

  Otomatik Katılımlı BES’e Geçiş Nasıl Olacak?

  1712
  0

  1- Otomatik Katılımlı BES uygulaması ne zaman başlayacak?

  01 OCAK 2017 Tarihinde Otomatik Katılımlı BES uygulaması başlayacaktır. Sistemin ilk uygulanması 1.000 Kişi ve üzerinde çalışanı olan firmalarda başlayacaktır.

  2- Diğer işletmeler için kademeli geçiş nasıl olacak?

  Otomatik katılımlı zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemine geçiş, işletmelerin çalıştırdıkları kişi sayısı kriterine göre yapılacak olup, aşağıdaki tabloda kişi sayısına göre işletmelerde uygulamanın başlangıç tarihi belirtilmiştir.otomatikbes

  Kaynak: BES Kanunu ve Tebliğleri

  Tarih: 20 Aralık 2016

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi,  gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikAcele Edin!!!
  Sonraki İçerikVarlık Barışı Son Gün: 31 Aralık 2016

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz