Ana Sayfa Çalışma Hayatı Ortak olan ve olmayan şirket müdürüne şirketteki çalışması karşılığı ücret ödenmemesi mümkün...

  Ortak olan ve olmayan şirket müdürüne şirketteki çalışması karşılığı ücret ödenmemesi mümkün müdür?

  202
  0

  Mükellefimiz olan bir limited şirkette Ortaklar arasında seçilen bir müdür veya dışarıdan yani ortak olmayan bir müdür atanması durumda Maaş verilmezse olur mu? Sgk kaydı yaptırmak zorunlu mu?

  Ortak müdür maaş almaz Genel kurul karar alır ise huzur hakkı alır veya almaz.

  Ancak dışarıdan atanacak müdüre ücret ödenmek zorundadır. Bir işverene bağlı olarak çalışan kişidir. Çalışana ücret ödemeden çalıştırılması suçtur.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSerbest Meslek Mükellefi Avukatlar Takım Elbise Alımlarını Gider Yazabilir Mi?
  Sonraki İçerik2023 Yemek istisnası olan 78,90 TL’nin üzerindeki tutarın muhasebe kaydı nasıl olmalıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz