Ana Sayfa Vergi Önceki yıllara ilişkin karların 2023 yılında dağıtımlası halinde uygulanacak stopaj oranı nedir?

  Önceki yıllara ilişkin karların 2023 yılında dağıtımlası halinde uygulanacak stopaj oranı nedir?

  2023 yılı da yapılacak önceki dönemlere ilişkin kar dağıtımı GV stopaj oranı % 10 olacaktır. 

  525
  0

  Anonim Şirket 2022 ve önceki dönemlere ait kar dağıtımı eylül ayında yapacak, şirketin ödeyeceği stopaj oranı %15 midir?

  2023 yılı da yapılacak önceki dönemlere ilişkin kar dağıtımı GV stopaj oranı % 10 olacaktır.

  2/12/2021 tarihli ve 31697 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 4936 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile tam mükellef kurumlar tarafından dağıtılan kâr paylarında %15 olarak uygulanan stopaj oranı 22/12/2021 tarihinden geçerli olmak üzere %10’a düşürüldü.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikTasfiye girişi ve sonu aynı yıl içinde olursa tasfiye giriş beyanı verilmesine gerek var mı?
  Sonraki İçerikUstalık telafi programı kapsamındakiler için 2023 yılında verilen teşvik tutarı nedir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz