Ana Sayfa Muhasebe Ödenen sertifika tutarları tek seferde gider yazılabilir mi?

  Ödenen sertifika tutarları tek seferde gider yazılabilir mi?

  176
  0

  Yenilenebilir enerji sertifikası faturası KDV dahil 60.859 TL’dir. Tek seferde giderleştirebilir miyim yoksa farklı bir yöntemi var mıdır?

  Sertifika tutarının tamamı gider yazılır. Ödenen KDV indirilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikYabancı bayraklı gemilere yapılacak malzeme teslimlerine ilişkin fatura hangi KDV istisnasına göre düzenlenecektir?
  Sonraki İçerikYıl içinde çalışan sayısı 5’i aşarsa zorunlu BES’e ne zaman geçilmelidir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz