Ana Sayfa SGK Malulen emekli olacak şirket ortağı malullük maaşı alırken aynı zamanda şirket ortağı...

  Malulen emekli olacak şirket ortağı malullük maaşı alırken aynı zamanda şirket ortağı olmaya devam edebilir mi?

  1
  0

  4b şirket ortağı ve müdürü malulen emekli olacak şirketten ayrılması gerekiyor mu? Ltd. Şti. ortağı hem malulen emekli olup şirketi devam ettirebilir mi?

  4/b kapsamında sigortalı olursa, malullük aylığı kesilmeyecek ve herhangi bir prim alınmayacaktır. Bunlar SGK’ya prim ödemeksizin ticari faaliyette bulunabilecek, şirket ortağı olabilecek ve malullük aylıklarını da kesintisiz alabileceklerdir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik31.12.2023 Tarihli faiz faturasının KDV’sini 2024 yılında indirim konusu yapabilir miyiz?
  Sonraki İçerikKurumlar vergisi beyannamesinin verildiği zamana kadar ödenmeyen geçici vergi K.V. beyannamesinden indirim konusu yapılamaz

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz