Ana Sayfa SGK İsteğe bağlı SGK primi ödeyen kişi hizmet akdine bağlı olarak bir iş...

  İsteğe bağlı SGK primi ödeyen kişi hizmet akdine bağlı olarak bir iş yerinde çalışırsa kendisi için SGK teşviki tanımlanır mı?

  1
  0

  İsteğe bağlı sigorta ödeyen kişiyi SGK teşvikinden yararlanmak üzere işe aldığımızda işçinin işe alınmadan önce son altı ayda işsiz olması kuralı isteğe bağlı SGK ödediği için bozulur mu?

  e-SGK işveren sistemi teşvik ve sorgulamalar kısmından İşçinizin TC sini girerek teşvik sorgulaması yapabilirsiniz. İsteğe bağlı 4/1-b statüsünde olup işsiz olması kuralını etkilemeyecektir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik31.12.2023 Tarihli faiz faturasının KDV’sini 2024 yılında indirim konusu yapabilir miyiz?
  Sonraki İçerikMalulen emekli olacak şirket ortağı malullük maaşı alırken aynı zamanda şirket ortağı olmaya devam edebilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz