Ana Sayfa Muhasebe Mali müşavirler beyannamelerini imzaladığı müşterisinin bağımsız yönetim kurulu üyesi olabilir mi?

  Mali müşavirler beyannamelerini imzaladığı müşterisinin bağımsız yönetim kurulu üyesi olabilir mi?

  93
  0

  Mali Müşavirliğini yapmakta olduğum bir mükellefim, Halka arz olacak. İlgili şirkette Bağımsız YK üyeliği yapabilir miyim? Bağımsız üyelik yapamaz isem, Normal YK üyesi olabilir miyim?

  Serbest çalışan meslek mensupları A.Ş. de Bağımsız veya Normal Yönetim kurulu üyesi olamaz. (Ticaret yasağı 3568 SK Md.45)


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikUnutulan MUHSGK’nın cezası nedir?
  Sonraki İçerikGerçek kişi vergi mükellefleri gerçek faydalanıcı bilgi formunu vermek zorunda mıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz