Ana Sayfa Vergi Limited veya anonim şirket ortaklarına verilecek huzur hakkı için alınacak karar yönetim...

  Limited veya anonim şirket ortaklarına verilecek huzur hakkı için alınacak karar yönetim veya müdürler kurulu kararı olabilir mi?

  330
  0

  Limited veya anonim şirket ortaklarına huzur hakkı verilebilmesi için şirket genel kurulunda karar alınması gerekir. Genel kurul kararının tescil zorunluluğu yoktur. İstenirse noter tasdiki yapılabilir. Huzur hakkı ortak ve yöneticiler için eşit veya farklı miktarda verilebilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikÖzel maliyetler için azalan bakiye amortisman yöntemi uygulanır mı?
  Sonraki İçerikBir firmaya yardım amaçlı hibe edilecek mal/ürün için fatura düzenlenmesine gerek var mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz