Ana Sayfa Vergi Kooperatif Genel Kurul Toplantıları 3 Hesap Dönemini Kapsayacak Şekilde ve Birleştirilerek Yapılabilir!!!

  Kooperatif Genel Kurul Toplantıları 3 Hesap Dönemini Kapsayacak Şekilde ve Birleştirilerek Yapılabilir!!!

  1270
  0

  24.04.1969 tarihli ve 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 45’inci maddesinde 01.07.2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 7033 sayılı Kanun ile ek cümle eklenmiştir.

  Buna göre 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 45’inci maddesinde genel kurul toplantılarına çağrının şekil bölümüne şu ek cümle eklenmiştir;
  “Ancak, usul ve esasları ilgili Bakanlıkça yapılacak düzenlemede gösterilmek üzere; kooperatif üst kuruluşuna ortak olunması ve genel kurul toplantısının gündemine konuyla ilgili madde konulması şartıyla, olağan genel kurul toplantıları en fazla 3 hesap dönemini kapsayacak şekilde ve birleştirilerek yapılabilir.”

  Kaynak: Resmi Gazete – 7033 sayılı Kanun  (01.07.2017)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerik2016 Yılında En Fazla İhracat Yapan Firma Ford Oldu!!!
  Sonraki İçerikSnapchat’te Çalışmak

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz