Ana Sayfa Çalışma Hayatı Kısmi Süreli Çalışan Yabancı İşçilere SGK Primi Ne Kadar Ödenmelidir?

  Kısmi Süreli Çalışan Yabancı İşçilere SGK Primi Ne Kadar Ödenmelidir?

  4922
  0

  1- KISMİ SÜRELİ ÇALIŞAN YABANCI İŞÇİLERE SGK PRİMİ NE KADAR ÖDENMELİDİR?
  Çalışma izni alınan yabancılar için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına beyan edilen ücret üzerinden sosyal güvenlik primlerinin tam olarak ödenmesi gerekmektedir. Bu yükümlülüğün yerine getirilmesi koşuluyla yabancılar part-time (kısmi süreli) çalışabilirler.

  2- ÇALIŞMA İZNİ OLAN YABANCININ İŞ YERİ UNVANININ DEĞİŞMESİ HALİNDE ÇALIŞMA İZNİ İPTAL EDİLİR Mİ?
  İş yerinin ticaret unvanının değişmesi veya iş yerinin başka bir adrese nakli halinde durumun resmi makamlardan (Ticaret odası gibi) alınmış belgelerle kanıtlanması koşuluyla çalışma izninde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca gerekli değişiklik yapılabilmektedir.

  Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikTeşvik Başvuruları Tek Bir Çatı Altında Toplanıyor!
  Sonraki İçerikBSMV İstisnası Kimlere Uygulanır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz