Ana Sayfa Vergi KDV İade Çilesi Bitiyor mu?

  KDV İade Çilesi Bitiyor mu?

  1358
  0

  KDV İadeleri İçin Özel Vergi Daireleri Kuruluyor!

  tax-accountant-in-vancouver

  Maliye bakanı Naci Ağbal, KDV iadelerinin hızlı ve doğru bir şekilde yapılabilmesini  sağlamak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Ağbal, şu bilgileri verdi:
  “Amacımız KDV iade süreci içerisinde sıfır kağıt, sıfır maliyetli işlem  ve vatandaşın en hızlı şekilde KDV iadesini doğru şekilde alabilmesini sağlamak. KDV işlemlerinde etkinliği, etkililiği, hızı artırabilmek için ihtisas vergi  daireleri kurmaya başladık. Ankara ve İstanbul‘da bu amaçla vergi dairelerini  faaliyete geçirdik. Önümüzdeki aylarda ihtisas vergi dairelerinin sayılarını  artıracağız.
  Diğer illerde de sadece KDV iadelerine dönük olmak üzere yeni  ihtisas vergi daireleri kuracağız.”

  Tarih: 28 Ocak 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikMüjde!!! Şirket Kuruluş İşlemleri Kolaylaştı!
  Sonraki İçerik2016 Yılında Bağımsız Denetim Yaptırmalı mısınız?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz