Ana Sayfa Vergi Kar dağıtımında %10 stopaj ödendikten sonra şirket ortağı ayrıca gelir vergisi ödeyecek...

  Kar dağıtımında %10 stopaj ödendikten sonra şirket ortağı ayrıca gelir vergisi ödeyecek mi?

  GVK 86. maddedeki koşul ve tutara göre ve GVK 22. maddedeki istisna düşüldükten sonra elbette MSİ beyannamesi verilecek veya tutara göre verilmeyecek. İlgili maddeleri inceleyiniz.

  198
  0

  Kurumlar Vergisinde %25 Kurumlar Vergisi ödeniyor bunun üzerine ortaklara kar dağıtımı yapıldığında %10 Stopaj ödüyoruz şirket ortağının tekrar şahsen Gelir Vergisi Beyannamesi vermesi gerekli midir?

  GVK 86. maddedeki koşul ve tutara göre ve GVK 22. maddedeki istisna düşüldükten sonra elbette MSİ beyannamesi verilecek veya tutara göre verilmeyecek. İlgili maddeleri inceleyiniz.


  Kurumlar Vergisi, Kar Dağıtım Stopajı ve Kişisel Gelir Vergisi Hesaplama Programı için TIKLAYINIZ…

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikŞirketlerde ortaklara dağıtılan kar payı stopajı %10 devam ediyor mu?
  Sonraki İçerikAvukatlar genç girişimci istisnasından yararlanır mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz