Ana Sayfa Çalışma Hayatı İşveren Bir Yılda Toplam Ne Kadar Fazla Çalışma Yaptırma Hakkına Sahiptir?

  İşveren Bir Yılda Toplam Ne Kadar Fazla Çalışma Yaptırma Hakkına Sahiptir?

  1644
  0

  1- FAZLA ÇALIŞMA NEDİR?
  İş Kanununda belirtilen normal çalışma süresi olan 45 saatlik kısmı aşan çalışma süresidir.

  Fazla sürelerle çalışma ise, haftalık çalışma süresinin sözleşmelerle 45 saatin altında belirlendiği durumlarda bu çalışma süresini aşan ve 45 saate kadar yapılan çalışmalardır.

  2- İŞVEREN BİR YILDA TOPLAM NE KADAR FAZLA ÇALIŞMA YAPTIRMA HAKKINA SAHİPTİR?
  4857 sayılı İş Kanunu’nun 41’inci maddesinde fazla çalışma süresinin toplamının bir yılda 270 saatten fazla olmayacağı belirtilmektedir.

  Kaynak: İş Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikGurbetçilerin Türkiye’de Konut veya İşyeri Alımlarında KDV Alınmayacak!
  Sonraki İçerikİş Sözleşmesinin İşçi Tarafından Derhal Feshi Ne Demektir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz