Ana Sayfa Çalışma Hayatı İş Güvenliği Uzmanlık Belgesi Alanlar Tekrar Sınava Girmek Zorunda mı?

  İş Güvenliği Uzmanlık Belgesi Alanlar Tekrar Sınava Girmek Zorunda mı?

  1894
  0

  1- İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIK BELGESİ ALANLAR TEKRAR SINAVA GİRMEK ZORUNDA MI?
  İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi veya diğer sağlık personeli belgesi sahibi olan kişilerin, belgelerini aldıkları tarihten itibaren 5 yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek yenileme eğitim programlarına katılması zorunludur. Yani, sadece yenileme eğitimi zorunludur. Tekrar sınava girilmeyecektir.

  2- İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI SINAVINDA GEÇERLİ NOT ALINMAZ İSE TEKRAR SINAVA GİRİLEBİLİR Mİ?
  Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren 3 yıl içinde en fazla 2 defa ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden 3 yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.

  Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikÇocuklarımızı Okutalım mı?
  Sonraki İçerikTurquality Destek Programı Kapsamında Hibe Niteliğinde Alınan Tutarlar Gelir Kaydedilebilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz