Ana Sayfa Ülkeler İngiltere Neyin Peşinde?

İngiltere Neyin Peşinde?

1509
0

İngiliz Yüksek Mahkeme’sinden Brexit Kararı!!!

İngiltere Yüksek Mahkemesi, Brexit (İngiltere’nin AB’den ayrılması süreci) için gerçekleştirilen müzakerelere parlamento onayı olmadan başlayamayacağına karar verdi.

Kasım ayında da İngiltere Yüksek Mahkemesi bu yönde karar vermesine rağmen hükümet, bakanların yetki sahibi olduğunu iddia ederek karara itiraz etmişti.

Yüksek Mahkeme Başkanlığı görevini yürüten Lord Neuberger ise, 8’e karşı 3 hayır oy ile hükümetin 50.maddeyi parlamentonun onayı olmadan yürürlüğe sokamayacağı kararını verdi.

Aynı zamanda muhaliflerde iki yıllık müzakereleri başlatmak için Meclis onayının gerekli olduğunu iddia ediyorlar.

Kaynak: Euronews

Tarih: 31 Ocak 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikSSK Primleri Kısmen Ertelendi! – 27.01.2017 (2016-12, 2017-01-02)
Sonraki İçerikEmeklilere 5,5 Milyar Liralık Promosyon Ödemesi Yapılacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz