Ana Sayfa Çalışma Hayatı İkametgâh Belgeleri (Yerleşim Yeri Belgesi) Artık E-Devletten Alınabilir!

  İkametgâh Belgeleri (Yerleşim Yeri Belgesi) Artık E-Devletten Alınabilir!

  2189
  0

  Daha önce nüfus müdürlüğü ve muhtarlıktan alınabilen İkametgâh belgesi (Yeni adıyla Yerleşim yeri belgesi) artık E-Devlet’ten (turkiye.gov.tr) barkotlu olarak alınabilecek.

  Yeni uygulama ile vatandaşların yerleşim yeri belgesi için nüfus idarelerine veya muhtarlıklara gitmelerine gerek kalmadı.

  Belgelerin doğrulaması ve geçerliliği ibraz edilen kişi ve kurumlar tarafından üzerindeki barkod sayesinde doğrulanabilecek.

  E-devlet üzerinden alınan yerleşim yeri belgeleri, nüfus idareleri ve muhtarlıklardan alınmış resmi belgelerle aynı hukuki değere sahip olacak.

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikTürkiye’nin dış ticaret açığı temmuzda yüzde 32,6 düştü
  Sonraki İçerikKDV Kanununa Göre İstisnadan Vazgeçme!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz