Ana Sayfa Çalışma Hayatı Havacılık Sektöründe Çalışacak Yabancılara Ait Çalışma İzni İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  Havacılık Sektöründe Çalışacak Yabancılara Ait Çalışma İzni İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  1625
  0

  HAVACILIK SEKTÖRÜNDE ÇALIŞACAK YABANCILARA AİT ÇALIŞMA İZNİ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?
  Havacılık sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinde istihdam edilecek yabancı pilotlar için
  1- Türkçe tercümesi yeminli mütercim veya resmi makamlarca onaylı Pilot Lisansı,(Bu belge elektronik başvuru esnasında taranılarak on-line olarak ayrıca kağıt ortamında da gönderilecektir.)
  2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenecek çalışma izni, yabancı uyruklu pilotların lisanslarını Türkiye’de geçerli kılan Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden alınacak Validasyon Belgesi ile birlikte geçerlilik kazanmaktadır.

  Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikHuawei’nin Yeni Telefonu Mate 10 Pro’nun Özellikleri Neler?
  Sonraki İçerikLTD.ŞTİ.’lerde Esas Sermaye Payının Birden Fazla Ortağa Ait Olması Halinde Şirkete Karşı Sorumluluk Kime Ait Olur?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz