Ana Sayfa SGK Harp Malulü ve Gazilere, Elektrik ve Su Tarifesinde İndirim!

  Harp Malulü ve Gazilere, Elektrik ve Su Tarifesinde İndirim!

  1678
  0

  1- MESKENLERDE KULLANILAN ELEKTRİK VE SU TARİFESİNDE İNDİRİMDEN KİMLER FAYDALANABİLMEKTEDİR?
  1.1-
  1005 Sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun Ve 3292 Sayılı Vatani Hizmet Tertibi Aylıklarının Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında Vatani Hizmet tertibinden aylık alanlar,
  1.2- 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu, 2330 Sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun, 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunları kapsamında aylık almakta olan vazife ve harp malulleri ile bunların dul ve yetimleri uygulamadan faydalanabilmektedir. 

  2- BAŞVURU SIRASINDA HANGİ BELGELER GEREKMEKTEDİR?
  Dilekçe ile başvurulması gerekmektedir.

  3- BAŞVURULAR NEREYE YAPILABİLMEKTEDİR?
  SGK, Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Primsiz Aylıklar Daire Başkanlığına müracaat edildiği takdirde, ilgili kurumlara başvurularında kullanılmak üzere hangi kanun kapsamında aylık aldıklarına dair belge düzenlenerek ilgililere gönderilmektedir.

  Kaynak: Sosyal Güvenlik Kurumu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikÖzel Etiketi veya İşareti Bulunmayan Malları Bulunduranlar İçin ÖTV Nasıl Uygulanır?
  Sonraki İçerikFord, Çin Pazarında İhtiyatlı Davranıyor!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz