Ana Sayfa Vergi Gerçek Usulden Basit Usule Geçişte Uygulanan İki Yıllık Süre Ne Zaman Başlamıştır?

  Gerçek Usulden Basit Usule Geçişte Uygulanan İki Yıllık Süre Ne Zaman Başlamıştır?

  1266
  0

  6322 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 13’üncü maddesiyle Gelir Vergisi Kanununa eklenen Geçici 81’inci madde hükmüne göre, gerçek usulden basit usule geçmeye ilişkin şartların tespitine ve iki yıllık sürenin hesabına 01.01.2012 tarihinde başlanmıştır.

  Kaynak: Gelir Vergisi Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikEngellilerin Araç Alımında (İlk İktisabında) ÖTV Doğar mı?
  Sonraki İçerikKOSGEB Tarafından Desteklenen Projeler 5746 Sayılı Kanun Kapsamında İndirim Ve Desteklerden Faydalanabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz