Ana sayfa Şirketler KOSGEB Tarafından Desteklenen Projeler 5746 Sayılı Kanun Kapsamında İndirim Ve Desteklerden Faydalanabilir...

KOSGEB Tarafından Desteklenen Projeler 5746 Sayılı Kanun Kapsamında İndirim Ve Desteklerden Faydalanabilir mi?

1359
0

5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama ve Denetim Yönetmeliği ile 1 ve 2 Seri No.lu 5746 Sayılı Kanun Genel Tebliğlerinde yapılan açıklamalar çerçevesinde, 5746 sayılı Kanunda yer alan destek ve teşviklerden yararlanması mümkün bulunmaktadır. Bu projelerin ayrıca, TÜBİTAK’ın onayına sunulması gereği de bulunmamaktadır.

Kaynak: Kurumlar Vergisi Kanunu

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here