Ana Sayfa Vergi Geçmiş yıl kurumlar vergisi beyannamelerinde yer alan maili zararları 2024 yılı geçici...

  Geçmiş yıl kurumlar vergisi beyannamelerinde yer alan maili zararları 2024 yılı geçici vergi beyannamesindeki kazançlardan mahsup edebilir miyiz?

  1
  0

  Enflasyon düzeltmesi sonucu 31.12.2023 kar oluştu ancak 2019-2021-2022 yıllarında verilen kurumlar vergisi beyannamelerinde mali zarar var. 2024 yılı 1.geçici döneminde bu geçmiş mali zararlar oluşan karlardan mahsup edebilecek miyiz?

  2023 Yılı yıllık beyannamede yer alan geçmiş yıllara ilişkin mali yıl zararlar 2024 yılında verilecek geçici vergi beyannameleri üzeride oluşacak mali karlardan mahsup edilebilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik2024/1. dönem amortisman hangi tutar üzerinden ayrılacaktır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz