Ana Sayfa Muhasebe 2024/1. dönem amortisman hangi tutar üzerinden ayrılacaktır?

  2024/1. dönem amortisman hangi tutar üzerinden ayrılacaktır?

  1
  0

  2024 1. dönem geçici vergi için amortisman ayırmak istiyorum. Amortisman, iktisadi kıymetin enflasyon düzeltmesi uygulanmış yeni değerinden mi yoksa ilk defter değerinden mi amortisman ayırmalıyım?

  2024 yılı ve izleyen yıllarda iktisadi kıymetin 2023 sonu enflasyon düzeltmesi uygulanmış yeni değerinden amortisman ayrılacaktır. 

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikMali Müşavirler dernek üyesi ve başkanı olabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz