Ana Sayfa Vergi Endüstri Bölgeleri ve Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde Bulunan Arsaların Tahsisine Ait Sözleşme ve...

  Endüstri Bölgeleri ve Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde Bulunan Arsaların Tahsisine Ait Sözleşme ve Taahhütnamelerde Damga Vergisi Ödenmeyecek!!!

  1725
  0

  1- Organize sanayi bölgeleri,
  2- Serbest bölgeler,
  3- Endüstri bölgeleri,
  4- Teknoloji geliştirme bölgeleri,
  5- Sanayi sitelerinde,
  bulunan arsaların tahsisine ilişkin olarak düzenlenen sözleşme ve taahhütnamelere damga vergisi istisnası sağlanmasına ilişkin hükümler içeren 01.07.2017 tarihli ve 7033 sayılı Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik yapılmasına Dair Kanun 01.07.2017 tarih ve 30111 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış olup, Kanunun 7’inci maddeleri yayım tarihi itibarıyla yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

  Kaynak: Resmi Gazete – 7033 sayılı Kanun  (01.07.2017)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikYabancılara Özel Fatura Düzenlenmesi de İhracat Kapsamındaki E-Fatura Olarak mı Düzenlenmelidir?
  Sonraki İçerikBrüt Satışlar – Mamul Mal Satış

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz