Ana Sayfa Muhasebe Elektriksiz bisiklet için ödenen KDV indirilir mi? Gider kısıtlamasına tabi tutulur mu?

  Elektriksiz bisiklet için ödenen KDV indirilir mi? Gider kısıtlamasına tabi tutulur mu?

  Elektrikli Bisiklet MTV Kanununa göre binek otomobil olmadığı için KDV indirilir ve gider kısıtlamasına tabi tutulmaz.

  251
  0

  Şirket işletmeye ÖTV’siz elektrikli bisiklet almıştır. KDV’sini indirim konusu yapabilir miyiz? Gider kısıtlaması uygulamamız gerekir mi?

  Elektrikli Bisiklet MTV Kanununa göre Binek Otomobil değildir.

  KDV indirilir.

  Gider kısıtlaması yapılmaz.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikÖzel matrahlı alınan araç yine özel matrahlı satılabilir mi?
  Sonraki İçerikBir personelimizi haziran ayında işten çıkarmıştık ağustos ayında tekrardan işe girişini yaptık aradaki süre zarfında başka yerde çalıştı mı bilgimiz yok ağustos ayı muhsgk’sını yaparken bizdeki haziran ayı son kümülatif matrahı ağustos ayına eklememiz gerekli mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz