Ana Sayfa Ekonomi Ekonomik Şeffaflık, Bolluk Demektir!

  Ekonomik Şeffaflık, Bolluk Demektir!

  1521
  0

  IMF’nin genel müdürü Christine Lagarde Çarşamba günü Atlantik Konseyi’nde yaptığı konuşmada ekonomik şeffaflığın ülkeleri daha zengin ve finansal açıdan daha güçlü hale getirdiğini belirtti.

  Aynı zamanda Yeni Uluslararası Para Fonu verileri gösteriyor ki, ekonomik anlamda ve mali veri açısından şeffaflığı ön plana alan ülkelerin daha az borçlanma gelirlerinin olduğu ortaya çıkmıştır.

  IMF araştırmalarına göre, ekonomik krizlerde daha az ekonomik şeffaflığı olan ülkelerde beyin göçünün ve yurt dışına çıkan sermayenin daha fazla olduğu belirtilmiştir.

  Kaynak: Euronews

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikTürkiye 2016 Yılında En Çok İhracatı Hangi Bölgelere Yaptı Biliyor musunuz?
  Sonraki İçerik2017 Yılında Hangi Markanın Kamyon Satışları Patlayacak?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz