Ana Sayfa Vergi E-Arşiv Fatura kesme sınırında 2023 yılı için bir değişiklik oldu mu?

  E-Arşiv Fatura kesme sınırında 2023 yılı için bir değişiklik oldu mu?

  216
  0

  e-arşiv fatura kesme siniri 2023 yılı için bir değişiklik oldu mu?

  E-Arşiv Fatura düzenlemede sınır OLMAZ. KAĞIT FATURA DÜZENLEME sınırı vardır.

  2023 için Vergi mükellefi olmayanlara (nihai tüketici için ) yapılan satışlar için 5.000 TL’nin altındaki satışlara kağıt fatura düzenlenir.

  Vergi mükellefi olanlara ise 4.400 TL’nin altındaki satışlar için Kağıt fatura düzenlenebilir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikBankalara yapılan mal satışlarında KDV tevkifatı var mıdır?
  Sonraki İçerikHizmet faturaları 7 gün geriye dönük kesilebilir mi? Sadece mal faturaları mı 7 gün geriye dönük kesilebilir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz