Ana Sayfa Şirketler Dünyaca Ünlü Şirket İsmini Değiştiriyor!

Dünyaca Ünlü Şirket İsmini Değiştiriyor!

1407
0

Yahoo İsim Değişikliğine Gidiyor!
Yahoo internet odaklı işlerinin bir kısmını telekom şirketi olan Verizon’a sattıktan sonra ismini Altaba olarak değiştirme kararı aldı.

Satış sonrası;
Alibaba    %15
Yahoo ise  %35.5 oranda hisselerini elinde tutmaya devam edecek.

Şirketin Başkanı Marissa Mayer, şirketten ayrılma kararı alırken, eski Google yöneticisi ise Yahoo’nun Verizon ile tamamen birleşmesi durumunda Yahoo ile yoluna devam etmesi bekleniyor.

Verizon ise Yahoo ismini 4.83 milyar dolara satın alarak dijital reklam, elektronik posta ve medya alanlarında kullanmayı sürdürecek.

Kaynak: Euronews

Tarih: 7 Şubat 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikÜnlü Web Sitesi Amerika’ nın Kara Listesine Girdi!
Sonraki İçerikTürkiye’nin En Güçlü 10 İş Kadını?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz