Ana Sayfa Vergi Dolum makinesinin satışında uygulanacak KDV oranı nedir?

  Dolum makinesinin satışında uygulanacak KDV oranı nedir?

  Makine KDV oranı

  120
  0

  Şirketimiz makine üretimi yapmaktadır. Üretilen makine süzme balların ambalajlanması küçük şekilde paketlenmesini sağlayacak dolum makinesi şeklindedir. Bu makine satışında uygulanacak KDV oranı 10 mu 20 mi olur?

  Güncel KDV oranları için İSMMMO Web sayfasındaki mevzuat / pratik bilgilerde (vergi) bölümünde bulunan linkde ki listelerden yararlanınız. Bahsettiğiniz teslim için (I ) (BİR) sayılı listede ise ; % 1 , ( II ) (İKİ) sayılı listede ise; % 10 her iki listede de yoksa genel oran olan % 20 uygulanır.

  Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Web sitesindeki GÜNCEL KDV ORANLARI listesi için tıklayınız

  Adı geçen sayfada farklı amaçlarla kullanılan bir çok makine ile ilgili KDV oranları belirtilmektedir. Ctrl+F kısa yolu ile arama yapabilirsiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikMükellefiyet açarak grup şirketlerine muhasebe hizmeti verilebilir mi?
  Sonraki İçerikKiracının düzenlediği kira fiyat farkı faturasının muhasebe kaydı nasıl olacak?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz