Ana Sayfa Vergi Doğalgaz projelendirme, gaz açma ve iç tesisat işi yapacak olan mühendisin mükellefiyet...

  Doğalgaz projelendirme, gaz açma ve iç tesisat işi yapacak olan mühendisin mükellefiyet türü ne olacaktır?

  82
  0

  Bir makine mühendisi NACE kodu : 432205 olacak şekilde Doğalgaz projelendirme ve gaz açma iç tesisat ve endüstriyel tesisat uygulama faaliyetinde bulunacak bu kişi serbest meslek kazancı mı yoksa ticari kazanç mı olacak?

  Sadece mühendislik yapacak ise serbest meslek mükellefiyeti açacak. Ancak malzeme ve tesisat alıp montaj yapacak ise ayrıca bu iş içinde ticari kazanç mükellefiyeti açacak her ikisini de yapacak ise 2 ayrı faaliyet türünden açılış yapacak.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSon çalıştığı iş yerinde 1 yılını dolduran kişi SGK’dan kıdem tazminatı yazısı alırsa kıdem tazminatını talep edebilir mi?
  Sonraki İçerikTaşıt Kiralama Firması Aktifindeki Binek Otoyu Satarsa KDV Oranını Yüzde Kaç Olarak Uygulayacak?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz