Ana Sayfa Muhasebe Bordrolu (Bağımlı) olarak çalışan SMMM çalıştığı şirketin sermaye ödendi raporunu düzenleyebilir mi?

  Bordrolu (Bağımlı) olarak çalışan SMMM çalıştığı şirketin sermaye ödendi raporunu düzenleyebilir mi?

  27
  0

  Şirket bünyesinde bağımlı olarak çalışmaktayım. Bağımlı olarak çalıştığım şirketin sermaye artışı için sermaye ödendi raporu hazırlayabilir miyim?

  Bir iş yerinde hizmet akdiyle çalışın meslek mensubu, sadece çalıştığı iş yeri ile sınırlı olmak kaydıyla, meslek kaşesini kullanarak o iş yerinin sermaye artırım vb. raporlarını düzenleyebilir. Rapora İSMMMO dan alınacak “Oda kayıt” belgesi eklenecektir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikYurt dışı firmalardan alınan hizmet için KDV-2 beyannamesinin vergi numarası bölümüne ne yazılacak?
  Sonraki İçerikMali Müşavirin çocuğu için özel okul tarafından çocuk adına düzenlenen fatura gider yazılabilir mi? KDV’ si indirim söz konusu yapılabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz