Ana Sayfa Vergi Basit usul mükellefi e-Arşiv sisteminden fatura kesebilir mi?

  Basit usul mükellefi e-Arşiv sisteminden fatura kesebilir mi?

  Basit usule tabi mükellef e-Arşiv sisteminden fatura kesebilir

  130
  0

  Basit usul mükellefim e-Arşiv sisteminden fatura kesebilir mi? Faturada ayrıca belirtilmesi gereken mükellefiyetiyle ilgili bir açıklama yer almalı mı?

  Kesebilir. 2023 için Vergi mükellefi olmayanlara (nihai tüketici için ) yapılan satışlar için 5.000 TL’nin üstündeki satışlara ve vergi mükellefi olanlara ise 4.400 TL’nin üstündeki satışlara e-Arşiv Fatura düzenlemesi zorunludur.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikGider kısıtlaması nedeniyle KKEG yazılan binek oto amortismanı, araç satılırsa gider yazılabilir mi?
  Sonraki İçerikTasfiye girişi ve sonu aynı yıl içinde olursa tasfiye giriş beyanı verilmesine gerek var mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz