Ana Sayfa Çalışma Hayatı Aynı İşyerinde 10 Yıl Çalıştıktan Sonra İstifa Eden Kişi Kıdem Tazminatı Alabilir...

  Aynı İşyerinde 10 Yıl Çalıştıktan Sonra İstifa Eden Kişi Kıdem Tazminatı Alabilir Mi?

  249
  0

  Aynı işyerinde 10 yıl çalıştıktan sonra istifa da etse işyerinden kıdem tazminatı alabilir mi? 61 yaşında bir bayan personelin emekli olma şartları nelerdir?

  Kıdeme hak kazanma koşulları yasada belirtilmiştir.

  İstifa ancak emeklilik ve kadının evlendiği tarihten itibaren 1 yıl içinde işten ayrılma vermesinde mümkündür.

  İş giriş tarihine göre değişir

  Çalışma yılı + yaş + süre ile emeklilik hesabı yapılmaktadır.

  Kıdem Tazminatı Tutarı Nasıl Hesaplanır?

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik2022 Yılında Başlayan İnşaatımızın Asgari İşçiliğinin Hesabında Hangi Yılın Birim Fiyatı Dikkate Alınacaktır?
  Sonraki İçerikAdi Ortaklığa Ait Gerçek Faydalanıcı Bilgi Formu Doldururken Tüzel Kişi Ortağın Bilgileri Kısmına Ne Yazmalıyız?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz