Ana Sayfa SGK 2022 Yılında Başlayan İnşaatımızın Asgari İşçiliğinin Hesabında Hangi Yılın Birim Fiyatı Dikkate...

  2022 Yılında Başlayan İnşaatımızın Asgari İşçiliğinin Hesabında Hangi Yılın Birim Fiyatı Dikkate Alınacaktır?

  138
  0

  2022 yılında başlayan inşaat işyeri dosyalarımız bulunmakta. Henüz bu dosyalar kapanmadı. Yıl sonuna doğru kapanacak. Asgari işçilik hesabında hangi Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri tebliği dikkate alınmalıdır?

  SGK asgari işçilik uygulamasında; Başladığı yıl içinde bitirilmiş olan inşaatın maliyetinin hesaplanmasında o yıl için tespit edilen, başladığı yıldan sonraki yıllarda bitirilmiş inşaatın maliyetinin hesabında ise bitirildiği yıldan önceki yıla ait birim maliyet bedelinin esas alınmaktadır.


  İnşaat işlerinde asgari işçilik hesaplama formülü nedir?

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikAmbalajlama, Paketleme İşleminde KDV Tevkifatı Yapılacak Mı?
  Sonraki İçerikAynı İşyerinde 10 Yıl Çalıştıktan Sonra İstifa Eden Kişi Kıdem Tazminatı Alabilir Mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz