Ana Sayfa Ekonomi Avrupa’da Parasal Genişleme Durdu mu?!

  Avrupa’da Parasal Genişleme Durdu mu?!

  1391
  0

  AVRUPA MERKEZ BANKASI BASKI ALTINDA, EURO BÖLGESİ’NDE PARASAL GENİŞLEME DURABİLİR!

  Euro bölgesi enflasyonu çalkantılı bir dönemden geçtiği için parasal genişlemenin durması bekleniyor.

  Avrupa Merkez Bankası paradarlığı/deflasyon (enflasyonun çok alt seviyelere düşmesi) tehlikesi ile karşı karşıya olduğundan Euro bölgesine para sağlamaya devam ediyor.

  Politikacılar petrol fiyatlarının artması ile meydana gelen yüksek enflasyonun geçici olduğunu; bu yıl yapılacak olan Almanya, Fransa, Hollanda ve İtalya’daki seçimlerden dolayı belirsizlik olduğunu ve büyümenin kırılgan olabileceğine dikkat çektiler.

  Kaynak: Euronews

  Tarih: 18 Mart 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikJapon Devi TAKATA’dan Büyük İtiraf!
  Sonraki İçerikİngiltere Ekonomisi Yavaşlıyor mu?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz