Ana Sayfa Şirketler Japon Devi TAKATA’dan Büyük İtiraf!

Japon Devi TAKATA’dan Büyük İtiraf!

1287
0

JAPON DEVİ TAKATA HAKKINDAKİ SUÇLAMALARI KABUL ETTİ!

Japon kökenli şirket Takata Amerika yerel mahkemesinde kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etti!

Japonya’nın en önemli hava yastığı üreticilerinden biri olan Takata, Amerika yerel mahkemeleri tarafından yanlış hava yastığı üretiminden dolayı 16 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan olay hakkındaki tüm suçlamaları kabul ettiğini bildirdi.

Takata’nın yaptığı bu hatadan dolayı 2008 yılından beri toplamda 10 araba üreticisi 31 milyondan fazla aracı geri çağırmak zorunda kalmıştı.

Kaynak: Euronews

Tarih: 18 Mart 2016

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikMotorlu Taşıtlar Vergisi?
Sonraki İçerikAvrupa’da Parasal Genişleme Durdu mu?!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz