Ana Sayfa Vergi Araç kiralama firması aktifinde kayıtlı araçları % kaç KDV ile satacaktır?

  Araç kiralama firması aktifinde kayıtlı araçları % kaç KDV ile satacaktır?

  182
  0

  Araç kiralama firması aktifinde kayıtlı araçları satarken tamamı üzerinden %18 KDV mi hesaplamalı yoksa Galericilerde olduğu gibi %1 ile alınan araçların satışında %1 olarak mı uygulamalı? Vergi mükellefi olmayanlardan alınan araçlarda KDV olmadığı için bunun da satışında %18 mi kullanılmalı?

  Uygulanacak KDV oranı % 18 dir. Alışta KDV ödenip ödenmemesinin önemi YOKTUR. Satış bedeli üzerinden % 18 KDV hesaplanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikMülk sahipleri iş yeri kira gelirlerini Bs bildirimde konu edecek mi?
  Sonraki İçerik2023 Dükkan kira gelirinin beyan sınırı nedir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz