Ana Sayfa Vergi Ar-Ge Faaliyetinin Sınırı İle Teşvik Ve Destek Kullanımı Ne Zaman Son Bulur?

  Ar-Ge Faaliyetinin Sınırı İle Teşvik Ve Destek Kullanımı Ne Zaman Son Bulur?

  1214
  0

  Ar-Ge faaliyetinin sınırı ile teşvik ve destek kullanımının bitimine dikkat edilmelidir.
  Ar-Ge faaliyeti, bu faaliyet sonucu ortaya çıkan iktisadi kıymetlerin satılabilir aşamaya gelmesi ile birlikte geliştirilen ürüne ilişkin test ve denemelerin son bulduğu, ilk üretimin- prototipin üretildiği veya projenin başarısız olması hallerinde son bulmaktadır.

  Öyle ki, bu aşamalardan sonra gerçekleştirilen faaliyet ve harcamalar gerek 5746 gerekse 4691 sayılı kanunlar kapsamında bazı özel durumlar hariç desteklenmemektedir.

  Ar-Ge faaliyetinin teknik anlamda başlangıç ve bitiş noktalarının doğru olarak tespiti ve belgelenmesi bu desteklerden yararlananlar açısından oldukça önem kazanmaktadır.

  Güneri GÖZÜAÇIK –YMM
  Modern YMM – İstanbul

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerik687 Kanun (Yeni Prim Teşviki) Numarası İle Bildirilen Sigortalıların Ortalama Sigortalı Sayısına İlave Olup Olmadıklarının Cari Ayda İşverenlerce Kontrolü
  Sonraki İçerikBasit Usulde Vergilendirilen Mükellef Mal Alış Ve Satışlarında Belge Düzenlemek Zorunda Mıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz