Ana Sayfa Şirketler Amerikan Devine Vergi Baskını!

Amerikan Devine Vergi Baskını!

1649
0

AMERİKAN İŞ MAKİNESİ ÜRETİCİSİ CATERPILLAR’A VERGİ BASKINI YAPILDI!

Amerikan Federal yetkililer ünlü iş makinesi üreticisi Caterpillar’a vergi baskını yaptı.

Araştırmalar Amerika’nın İllinois eyaletinde yapıldı ve sebebi ise şirketin İsviçre’deki şubesinin faaliyetlerinden dolayı olabileceği belirtildi.

Amerikan vergi dairesi Caterpillar şirketine İsviçre’deki şubesinin kârından dolayı 2 milyar dolar vergi borcu çıkarmıştı ve şirket yetkilileri bu kararın adil olmadığını ve itiraz edeceklerini belirtmişlerdi.

Kaynak: Euronews

Tarih: 18 Mart 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikİtalyan Ekonomisi Durgunluğunu Koruyor!
Sonraki İçerikMotorlu Taşıt Vergisi Tecil Edilebilir mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz