Ana Sayfa TTK Adi Ortaklıklar Odalara Kayıt Olabilir mi?

  Adi Ortaklıklar Odalara Kayıt Olabilir mi?

  1645
  0

  İki veya daha fazla gerçek veya tüzel kişiliğin bir araya gelerek Borçlar Kanununa uygun kurdukları ve Gelir İdaresi Başkanlığına kaydı yapılmış ADİ ORTAKLIKLAR ticaret sicillerince tescil edilmemektedir.

  Bununla birlikte 2009/2 sayılı Tebliğe uygun en az iki tüzel kişilik tarafından kurulmuş ADİ ORTAKLIK İŞLETMELERİ bu tebliğ çerçevesinde ticaret sicili müdürlüklerince tescil edilmektedir.

  Kaynak: Türk Ticaret Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikİş güvenliği uzmanlığı eğitim hizmeti kdv tevkifatına tabi midir?
  Sonraki İçerikBağış ve Yardım Amacıyla Yapılan İnşaatlar İçin Yüklenilen KDV İndirilebilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz