Ana Sayfa Çalışma Hayatı 50 Kişiden fazla çalışanı olan lojistik firması işyeri hekimi ve iş güvenliği...

  50 Kişiden fazla çalışanı olan lojistik firması işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunda mıdır?

  113
  0

  İdari kadro ve şoförler olarak 50 çalışan üstü bulunan bir lojistik firması işyeri hekim ve iş güvenliği zorunluluğu var mıdır?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan “Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliği” ve “İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tehlike Sınıfları Listesi Tebliği”ne göre nakliye ve depolama, ağır ve tehlikeli iş sayılmaktadır. Bunun yanı sıra tehlikeli ve çok tehlikeli kapsamında değerlendirilen işyerleri için de İşyeri Hekimi bulundurulması Zorunluluğu vardır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik7440 Matrah Artırımı Kaynaklı 2022 Ek Kurumlar Vergisi Tahakkukunun Muhasebe Kaydı Nasıl Olmalıdır?
  Sonraki İçerik2023 Yılı İçin Uygulanacak Genç Girişimci İstisnasının Tutarı Nedir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz