Ana Sayfa Vergi 2023 Yılı İçin Uygulanacak Genç Girişimci İstisnasının Tutarı Nedir?

  2023 Yılı İçin Uygulanacak Genç Girişimci İstisnasının Tutarı Nedir?

  157
  0

  29.4.1995 doğumlu biri genç girişimci desteğinden faydalanabilir mi? Faydalanırsa ne kadar süre faydalanabilir?

  Genç girişimci istisnasından yararlanır 2 yıl

  Aşağıdaki linkte bulunan GİB rehberini inceleyiniz

  https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/beyannamerehberi/2023/genc_girisimciler_2023.pdf


  193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununun mükerrer 20’nci maddesi ile 10/2/2016 tarihinden itibaren ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle adlarına ilk defa gelir vergisi mükellefiyeti tesis olunan genç girişimcilerin, faaliyete başladıkları takvim yılından itibaren üç vergilendirme dönemi boyunca elde ettikleri kazançlarının gelir vergisi tarifesinin ikinci diliminde yer alan tutara kadar olan kısmı gelir vergisinden istisna edilmiştir.

  2023 Yılı için bu tutar 150.000 TL’dir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik50 Kişiden fazla çalışanı olan lojistik firması işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunda mıdır?
  Sonraki İçerikAsgari Ücretin Netindeki Düşme Nasıl Telafi Edilmektedir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz