Ana Sayfa Vergi 2023 G.V. beyannamesi Ticari Kardan Mali Kara Ulaşmayı Gösteren Bildirim hangi tutarlara...

  2023 G.V. beyannamesi Ticari Kardan Mali Kara Ulaşmayı Gösteren Bildirim hangi tutarlara göre mi yazılacak?

  2
  0

  2023 yıllık gelir vergisi beyannamesi eki Bilanço Esasına Göre Ticari Kardan Mali Kara Ulaşmayı Gösteren Bildirim tablosunda enflasyon düzeltmesi karları ve zararları diye bir alan var.2023 yılında enflasyon değerlemesine tabi tutulan firma için bu alanlar doldurulacak ve bulunan değerler yazılacak mıdır?

  Bilanço esasına göre Ticari Kardan Mali kara Ulaşmayı Gösteren Bildirimlerdeki alanlar 2023 yılında enflasyon değerlemesine tabi tutulan firma için bu alanlara değerlenmiş tutarlar yazılacaktır.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikİş yeri kapanışı öncesi yazar kasanın faturasının düzenlemesi gerekir
  Sonraki İçerikBilançomuzda gözüken geçmiş yıl karları ve zararları enflasyon düzeltmesine tabi tutulacak mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz