Ana Sayfa TTK 10 Yılı Aşan Sermaye Ödemelerinde Eski Sermayenin Ödendiğine Dair Tespitin Dayanağı Ne...

  10 Yılı Aşan Sermaye Ödemelerinde Eski Sermayenin Ödendiğine Dair Tespitin Dayanağı Ne Olacaktır?

  203
  0

  10 yıldan önceki sermaye ödeme bilgilerine ulaşamıyoruz eski muhasebeden dolayı, şimdi Ltd şirketin sermaye artırımı için sermaye ödendi raporunu yazarken bu durumda ne yapmamız gereklidir?

  Bilindiği üzere TTK’ya göre zamanaşımı 10 yıldır. 10 yıldan önce yapılan sermaye artırımı için; Raporun ilgili bölümüne 10 YIL ÖNCE sermayenin artırıldığına ait ticaret sicil gazetesi sayı ve tarihini içeren kısa bilgi verilmesi yeterli olacağı görüşündeyiz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikYurt Dışında Emekli Olan Bir Kişinin (dul kadının) Türkiye’den 4/1-c Statüsünde Emekli Olan Babasının Vefat Etmesi Durumunda Türkiye’de Bu Maaştan Yararlanma Hakkı Var Mıdır?
  Sonraki İçerikKıdem Tazminatının Tavan Üzerinde Kalan Kısım Ücret Olarak Değerlendirilecektir

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz