Ana Sayfa TTK Yurt dışında şube açılışı için hangi işlemler yapılmalıdır?

  Yurt dışında şube açılışı için hangi işlemler yapılmalıdır?

  Yurt dışında şube açılışı için karar alınmalı, noterden tasdik edilmeli, faaliyet belgesi hazırlanmalı ve apostil ettirilmelidir. Ayrıca şube açılacak ülkenin kayıt kuruluşlarının istediği belgelerde hazırlanmalıdır. Belgelerin Türkiye'den mutlaka apostil ettirilmesi gerekir.

  254
  0

  Türkiye da faaliyet gösteren, al-sat yapan LTD.ŞTİ. yurtdışında şube açmak istiyor. Bu konu ile ilgili nasıl bir yol izlenmeli?

  Yurt dışında şube açılışı için karar alınır. Karar ticaret sicilinde tescil ettirilir. Bu işlem VD’ye bildirilir. Yurt dışında yapılması gereken işlemler ise ilgili ülkenin yasalarına göre yapılır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikKıdem dahil tüm hakları başka bir şirket tarafından devralınabilir mi?
  Sonraki İçerikKDV Beyannamesinde ilave edilecek KDV satırındaki tutar hangi hesapta takip edilmelidir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz