Ana Sayfa Ülkeler Yunan Merkez Bankası 2017 İçin %2.5 Büyüme Öngörüyor…

  Yunan Merkez Bankası 2017 İçin %2.5 Büyüme Öngörüyor…

  1208
  0

  Yunan ekonomisi 2017’de bu yılın %0,1’lik büyüme tahminlerinin aksine %2.5 büyüyeceği tahmin ediliyor.

  Bu güçlü büyüme tahmini, Yunanistan hükümetinin emeklilere yılbaşı ikramiyesi vermesini eleştiren Yunanistan Merkez Bankasından gelmektedir.

  Merkez Bankası, kurtarma paketlerinin bir an önce sonuçlanabilmesi için hükümeti ‘’pragmatist ve esnek’’ olmaya çağırıyor.

  Merkez Bankası, ayrıca Euro bölgesindeki genel seçimler sebebiyle bazı hükümetlerin değişebileceğini ve başbakan Çipras’ın kurtarma paketi müzakerelerini yürüttüğü mevkilerle tartışmadan kaçınması gerektiğini hatırlattı.

  Kaynak: euronews.com

  Tarih: 4 Ocak 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikİşsizlik Maaşı Hakkında Bilmedikleriniz!!!
  Sonraki İçerikYurt İçi Üretici Fiyat Endeksi 2016-Aralık’ta %2,98 Arttı!!!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz