Ana Sayfa Vergi Yıllık gelir vergisi beyannamesinde enflasyon düzeltmesi öncesi oluşan kara veya zarar yazılır

  Yıllık gelir vergisi beyannamesinde enflasyon düzeltmesi öncesi oluşan kara veya zarar yazılır

  1
  0

  Yıllık Gelir vergisi beyannamesinde Zarar alnına cari zararı yazıyoruz ve bilançonun enflasyon sütununda ise enf. düzeltmesi sonucu oluşan zarar yazıyor. Gelir tablosunda cari zarar mı görünmeli yoksa enflasyon düzeltmesi sonucu oluşan zarar mı yazmalıyız?

  Beyanname de bulunan bilanço formatına; Önceki dönem Bilanço, Enflasyon düzeltmesi öncesi bilanço ve Düzeltme sonrası bilanço alanları doldurulacaktır.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikGelir vergisi beyannamesi yaparken geçmiş yıl zararları cari yıl karından düşülebilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz