Ana Sayfa Vergi Yeniden Yapılandırma İçin ‘’Mayıs’’ Sinyali!

  Yeniden Yapılandırma İçin ‘’Mayıs’’ Sinyali!

  1597
  0

  Özel bir TV kanalına konuk olan Maliye Bakanı Ağbal, yeniden yapılandırma konusunda açıklamalarda bulundu. Bakan, yeniden yapılandırma ile ilgili çıkarılacak yasanın Mecliste görüşülmesi ve kabul edilmesi halinde Mayıs ayı içinde yeniden yapılandırma başvurularının alınabileceğini ve akabinde ödemelerin de başlatılabileceğini ifade etti.

  Borçlarını peşin ödemek isteyen vatandaşlar için peşin ödemelere ilişkin indirimler olacağını ve 6 ay, 9 ay gibi ödeme seçeneklerinin de bulunacağını ifade eden Bakan, 2016’daki yapılandırmaya başvuramayanlara da ayrıca bir şans verildiğini sözlerine ekledi.

  Çıkarılması düşünülen yeni düzenlemede önceki kanundaki gibi matrah artırımı veya vergi incelemelerine bağlı ihtilafların olmayacağını sadece borçların yapılandırılmasından ibaret olacağını belirten Bakan, vatandaşların mevcut borçlarının azaltmadan taksitle ödeme imkânı sunmayı planladıklarını ifade etti.

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikKOSGEB’den Bir Destek Daha: Teknopazar Destek Programı!
  Sonraki İçerikVeraset ve İntikal Vergisine Göre Verginin Mükellefi Kimdir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz